برنامه سال 94

گروه اینترنتی ما( که اگر هنوز عضو نشده اید میتونید عضو بشید:

https://groups.yahoo.com/neo/groups/my-God/info) از یک سو زیر مجموعه ای از مدرسه قرآن و عترت دانشگاه تهران است که ممکن است از تمام گروه ها و مدرسه های 12 گانه تخصصی عضو داشته باشد، چون رسانه ای است برای خبر یافتن و پیوستن به برنامه ها و کلاس های متعدد.

و از سویی دیگر یک گروه کاری است برای درخواست نیرو و درخواست کارهای قرآنی و تربیتی. یعنی اینکه بیش تر از درخواست نیرو باید آگهی داشته باشیم در مورد اینکه: "اجازه بدید منهم برای امام زمان عج مفید باشم، هنوز جایی هست که برای یک کلاس مربی بخواهند؟ "  نیرو و مربی در همه ابعاد فرهنگی، دینی و تربیتی خصوصا کودک، نوجوان و خانواده.

کسانی که با گروه یا وبلاگ همراه می شوند اولین برنامه شان که مانند علم پرچم و نردبان حرکت است، شرکت بی وقفه و مستمر در کلاسهای تدبر قران  و انتخاب یکی از سه کلاس ختم مفهومی قران است.

تدبر یعنی: روشمند شدن در برداشت از قرآن و یافتن اصول و مبانی زندگی، تربیت، مشاوره، برنامه ریزی فردی و نظام سازی های اجتماعی و پاسخ همه سوالات از متن قران، با یاد گرفتن این روش ها.

و ختم مفهومی: یعنی مرور هفتگی مفاهیم و نکات سوره ها و احاطه بر این محتوا و موضوعات، یکی پس از دیگری .

اگر خداوند این 114 سوره را برای فهم و استفاده عمیق ما نازل کرده است، نمیدانم که چه کاری از کارهای زندگی (همین زندگی کوتاهی که دارد تمام می شود) مهم تر از یاد گرفتن آن و مرور آن و عمل به آن است؟ یعنی به قول استاد رجبعلی قران کار همیشگی ما و پس زمینه همه امورات زندگی است که باید همگی در این صفحه باز، تعریف و اجرا بشوند.

 لذا این صفحه از ابتدای صبح باز می شود و تا خواب دیدن های نیمه شب و بیداری سحر و بین الطلوعین ادامه می یابد.

لطفا هر کدام از دوستان وضعیت رزومه خود را یک بررسی بکنند و کارنامه ای شخصی داشته باشند:

ترم چند تدبر هستید؟ کدام دوره ختم مفهومی را شرکت می کنید؟ استمرار خود را در رشد و پیشرفت با چند کلاس مدرسه در هر ترم پیوند زده اید؟ مباحثی را که فرصت شرکت ندارید، چطور در منزل گوش میدهید؟ عضو کدام مدرسه تخصصی شده اید؟ طب- هنر و رسانه- اهلبیت و خانواده- تزکیه و تعلیم (کودک و نوجوان)- حفظ- علوم انسانی- علوم پایه- چاپ و انتشارات و تبلیغ- زبانهای خارجی ...

برنامه و سیر مطالعاتی کتابهای رشد را در چه حد طی کرده اید؟

6 کتاب اول رشد؟

مروری بر فهرست و نکات کلی از منظومه رشد؟

شناخت عمیق تر از معناشناسی و فرایند شناسی هر دوره،

و آماده برای دریافت کتاب های جدید در خصوص مهارتهای عملی، بازیها و فعالیت ها در هر دوره سنی؟

یا حد مبتدی یعنی شرکت در بعضی کلاسها و کارگاه های دوره ای؟

                 نکته مهم بعدی :    چند کلاس در طی هفته تدریس میکنید؟  خوابگاه ها؟ مدارس؟ مساجد؟ فرهنگسراها، جلسات محلی؟ منزل خودتان؟  با کدام مباحث ؟  آیا هنوز وقت های خالی برای تدریس یا سایر خروجی ها دارید که به گروه اعلام کنید؟

--------------------------------------------------

 دوست داریم به امام زمانمان بگوییم که ما را برای خود بخرید و دعا کنید که برای شما مفید باشیم؟

 شاید روزها و ساعات زیادی به ظهور نمانده باشد و خودمان را هنوز آماده راه اندازی نظام قرانی و اهلبیتی در جهان نکرده باشیم. دلمان نیاید که نیروهای دست چندم رده آخری باشیم که هنوز حواسمان به مسافرت ها و گردش ها و رفت و آمدها و کارهای بسیار متنوع و متعدد زندگی روزمره باشد.

اشکالی ندارد اگر مثل یک طلبه چندسالی را فقط برای آموختن و بزرگ شدن و علمی تر و غنی تر شدن بگذاریم و در مسیر یادگرفتن و یاددادن بیشترین ساعت برنامه خود را قرار بدهیم.

بدون اسیر شدن در دست وسواس خناس: استادش قوی هست یا نه؟ کتابش ساده هست یا نه؟ کلاسها همه توی یک روز بیفتند که وقتمو نگیره، من زیاد نمی فهمم، خسته می شم، ساختار کلی بنظرم اشکالاتی داره، این و اون باید رفتاراشونو اصلاح کنند و .... خیلی حرفهای دیگر هست که میتواند راه ما را کند یا از چرخه خارجمان کند، نمونه اش همه کسانی که از چرخه خارج شده اند و جای محکم تری هم دستشان بند نشده که قوی تر و پر شتاب تر و علمی تر باشد.

اگر بدانید که من با چه سختی و نمی دانم و  نمی فهممی، دوره ها را طی کرده ام تا کم کم به لطف خدا و به کمک دوستان ترغیب کننده و با انگیزه و پر سرعتی که میدیدم حتی بعضا از من کم توان تر هستند اما بهتر می دوند و استمرار و مطالعات پیگیر دارند، توانسته ام بمانم و رزومه ام را نفس کشیدن در کنار دوستان اهلبیت علیهم السلام و کتاب خدا قرار بدهم.

و اگر بدانید که در شهرهای دور چه افراد خودساخته و با انگیزه ای کتابها و صوتها و دوره های حضوری و مجازی را با بولدوزر طی میکنند! خانم هاشمی شیرازیمون رو میشناسید، خانم صالحی شمالیمونو که نمیشناسید! که چطور دو روز در هفته با سر و سامان دادن به همسر و سه فرزندشان، میایند تهران و هر چه کلاس در مدرسه ها و خیابان ایران:خانم نیلچی زاده و خانم همیز و ... هست را شرکت میکنند و تمام صوتهای کامپیوترهای مدارس را گرفته و شنیده اند و دنبال میکنند! با پایی که شکسته بود چطور باز آمدند و رفتند و همه مان را خجلت زده کردند!

استادان فعلی نسبت به اساتید اول راه، با تجربه تر، با کلام شیواتر، روش تدریس های بهتر و ظرفیت اطلاعاتی غنی تری هستند و اشکالات کتابها و جزوات بارها و بارها رفع شده تا به روش فعلی که محوریت مخاطب و حال و هوای کاربردی مطالب در کلاسها و محوریت مباحث زندگی و ازدواج و .. همراه با پخش کلیپ ها و غیره درآمده است.

و امروز صوتهای رادیویی استاد چیت چیان با عنوان: با من نگاه کن، در خصوص مروری بر محتوای سوره ها، سی دی: سوره ها، در خصوص موضوعات کلی هر سوره و تاثیرات خواندن آن، کتاب قطره قطره: نکته ای کلیدی از هر سوره، کتابها و سی دی های رشد، کتاب صحیفه فاطمیه: ادعیه و نمازهای ایشان، کتابهای تربیت مربی کودک و تفکر، صوتهای ختم مفهومی، سی دی همایش های سوره از جمله همایش سوره قلم که دوستان می برند و در مکانهای مختلف اجرا میکنند، محتوای همایش های نسل توحیدی و پیوند توحیدی، سی دی های تدریس مباحث ساختار وجودی انسان، دوره های رشد و کارگاههای تخصصی دوره ای در هر مدرسه از نعمتهایی است که راه را برای همگان میسر و شیرین ساخته است و کسانی از برنامه های خاص و اردوهای مشهد و ...خبر دار می شوند که در محل جبهه ها (حتی با یک کلاس پیوسته) مانده اند و در هر عملیات همراه می شوند.

خوش به حال هر کدام از ما که بتوانیم در این عصر و زمانه (که پیامبرمان علیه و آله السلام نگاه امیدشان به آدمهای قوی و توانمند این زمانه بوده)، خودمان را پیدا کنیم و با ذهنِ صاف و دلِ گرم، دعا کنیم  و آماده شویم تا خدا زمینه های لازم را برایمان فراهم کند تا همه خودمان را برای خدا خرج کنیم.

و اما سه مطلب:

انشا الله 5 شنبه 25 فروردین دو برنامه را خواهیم داشت:

1- دوره مخصوص مربیگری کودک در زمینه آموزش های قرانی از 8:45 صبح تا 11 منزل خانم گلبان

2- نشستی با علاقمندان پیگیر در بحث طراحی و دوخت و تولید و پخش مانتوهای با حجاب ساعت 14 تا 15 مدرسه قران- طبقه حفظ.

لطفا به همه کسانی که در این بحث اعلام آمادگی کرده اند خبر بدهید که کسی جانماند.


3- مطلب آخر اینکه برای جلسات خانوادگی چهارشنبه ها از ساعت 6:30 تا نماز مغرب نیازمند دو مربی کودک زرنگ در خصوص بازی ها و فعالیت های متنوع هستیم- دستمزد هم در نظر گرفته شده.

لطفا زودتر بهم خبر بدید-  adib_hastam@yahoo.com

/ 0 نظر / 163 بازدید