مسئله ها را حل کنیم

میگن پاچه برای زانو خوبه، این کله پاچه ای نزدیک کلاس هم که عطر و طعمش بد نیست. پس سه شنبه ها که از مسیر این کلاس برمیگردم، باشه برای پاچه و سیراب شیردون، تقویت معده و مفصل.

گوشت های چرخ و قلقلی شده را هم که توی فریزر گذاشتم برای وقتایی که میخوام خانواده را سورپریز کنم و اون پلوی مخلوط مخصوص خانوم نکونام را بپزملبخند.

از چند روز پیش که اون استاد پزشکی سنتی و مدرن (آقای دکتر مهدی فهیمی) گفتند آب و غذا و محصولات گوشتی و فریزری و آبلیمو و ترشی توی ظرفای پلاستیکی خواصشان خراب میشه و سمی میشن، تو این فکرم که برای ترشی ها ظرف سفالی و برای آب و آبلیمو چه ظرف شیشه ای بگیرم که مناسب باشه، گوشت را بگو که باید اول توی پارچه بپیچم بعد توی پلاستیک در فریزر بگذارم.

http://diettherapy.blogfa.com/post/420 اینم تو راه برگشتن حلش میکنم.

یه لیست غذایی برای روزهایی که توی خونه ام و روزایی که غذای سریع لازم دارم باید بنویسم. با برنامه خرید گوشت و سبزیجات و میوه و شیر و برنامه تهیه شام و شستن نوبتی ظروف که با همسر عزیز و فرزندان باحالمان، تقسیم برنامه کنیم.

خوب شد دیروز این دوست عزیزم سر موقع آمد و تا من چند ایمیل از خانوم شاملو و شکوهی و ابوالحسنی و ادیب و زارع و کاظم لو و میرامینی و پناهپور و محزونی و گوهر رحمتی ها ...چک کنم و کمد لباسها رو سر و سامانی بدم و یه غذای تازه و جالب را برای ظهر و شبمان جور کنم، اونم یه صفایی به ظاهر خونه داد و تامین ذخیره ای هم برای یخچال و فریزر کرد و یه تغییراتی هم دو نفری به نوع چیدمان وسایل دادیم و کلی تنوع حاصل شد. چه حس خوبی داری وقتی از کار های عقب مونده جلو میزنی.

چقدر خوبه وقتی یه برنامه مشخص برای هزینه ها و صرفه جویی ها داری و آخر ماه، کم نمیاری.

اگه بعضی ها همه پولشون رو میخوان توی پاساژها و آرایشگاه و رستوران های گران خرج کنند، بگذار ما هم گاهی برای نظافت و تاکسی و آژانس، هزینه کنیم که زودتر و زیباتر کارها انجام بشوند. یکی هست که به اندکی پول تو احتیاج دارد و تو به اندکی از توان جسمی او.

خوبه که به قول خانم عزتی عزیز، چند تا از فایل های بازی که پایین صفحه ویندوزت مونده ببندی و نفسی آزادانه بکشی.

یا به قول خانوم ادیب که از حرفای بقیه تو کتاباش زیاد استفاده میکنه: اول ای جان دفع شر موش کن... وانگهی در جمع گندم کوش کن. یک ذهن آزاد تر از برنامه های خوب انجام شده و... کلی برنامه تازه تر.

یا به قول خانوم شهید زاده، ما قرار نیست مثل بقیه فک و فامیلمون زندگی کنیم، اما میتونیم با یه برنامه چند لایه از همه جلوتر و بهتر باشیم و در عوض بشیم شاگرد قوی قرآن.

کمی بنشینم، عجب بانک خنکی است، خوبه آدم گاهی وقتها بیاد بانک برای استراحت!

اینم از پیامک ها و ...مرور نکته های خوب این کتاب...

نوشته: مشکلات ساده ای که اطراف خود می بینید را سریع ریشه یابی کرده و یک راه حل پیدا کنید. آنوقت اگر راه مناسبی نبود به راه حل دوم سوم و ... دهم و بیستم هم فکر کنید.

چقدر جالب، مثل دیروز که دیدم مدادها و ماژیک ها و پاستل همه با هم قاطی شده اند و بچه ها مجبورند همه را یکجا خالی کنند تا بچه ها بتونند نقاشی بکشند.

فوری با چند تا قوطی کنسرو، جامدادی هایی جدا و متفاوت درست کردم تا هر نوع را توی یک قوطی بریزند.

یا اون روزی که به همکارم گفتم: از بس مادرها یکهویی می آیند توی کلاس و اینکارشان صدای بچه های خردسال را در می آورد اذیت می شویم، با پیشنهاد او کاغذی پشت درچسباندیم که لطفا برای بردن بچه ها با خانم ... هماهنگ کنید.

شماره من رو را صدا میکنند؟ خوب ... حالا باید کارت ملی و خودکارم را از جیب کناری کیفم در بیارم،

کیف مخصوص روزهای سه شنبه، که حاوی مدارک مهم و یک خودکار و کتابه

و با کیفهای مخصوص روزای دیگه فرق داره !

این قصه را میتوانیم گاهی مرور کنیم. قصه ای که تخیل یک نویسنده است.

اما آرزو و افق نگاه من و شما دوستان، بیش از این هاست.

پناه می بریم به رب الناس از شر آن وسواس خناس، آن وسوسه گری که نجوا میکند: همیشه فردایی و بعداَ ا‌ی هست.

/ 8 نظر / 35 بازدید
شاملو

خیلی عالی بود استاد چقدرم که من به این مسائل مبتلا هستم منم چند تااز فایل هامو بستم ویکی که از همه مهمتره رو باز گذاشتم اگه خدا بخواد این پایان نامه رو جمع وجورش کنم

شاملو

ذوق زده شدم که بالاخره پیام هام ثبت شد یکهو دوتادوتا اومد نه به اون که اصلا هنگ میکرد نه به الان عجب از دست این اینترنت [نگران]

میرامینی

سلام خیلی بامزه ودقیق بود منم باید یک فکری کنم برای موضوع تمثیل جهاد نرم که هنوز دربین برنامه های روزانه جای براش پیدا نکردم و نتونستم ارائه کنم حسابی با این برنامه میشه از وسواس خناس رها شد (فرار کرد)

علی

سلام سایتتون رو دیدم اگر تمایل به تبادل لینک دارید خبر بدید

علی

سلام شما به نام قرآن پزوهان در وبلاگ پاتوق بچه شیعه ها لینک شدید ما را با همین نام پاتوق بچه شیعه لینک کنید یا علی

حوریه

سلام استاد عزیز چه خوب شد که لاااقل تو این فضای مجازی پیداتون کردم تشکر از مطالبی که در بلاگ میگذارید. برای خودتون و خانوادتون آرزوی سلامتی و سعادتمندی دارم بدرود

هاجر

سلاااااااام خوبه آدم تمرين كنه چندتا كارو همزمان انجام بده ها سلامت باشيد هميشه وقت كرديد به وبلاگ من هم سربزنيد، خوشحال ميشم[لبخند][قلب]

زارع

سلام به استاد عزیز قلم شیرین و خواندنی دارید اصلا یه سبک خاصیه فکر کنم اگه جایی متنی از شما ببینم و اسمتون نباشه احتمالا تشخیص بدم که نوشته شماست ممنون کلی ذوق کردم وقتی از شاگرداتون اسم بردید یاعلی