توصیه های دوران بارداری

فصل به و انار هم که در راه است و موجب زیبایی و شجاعت و تصفیه خون و .. است.

همچنین خربزه برای زیبایی و خرما برای بردباری فرزند خوب است. بادام روزی 7 عدد بصورت شکستن بادام داخل پوست سخت و در آوردن پوست رویی آن با انداختن در آب جوش و خوب جویدن آن، جایگزین ویژه ای برای کلسیم است و انجیر روزی 5 عدد نیز بصورت تازه یا خشک یا آبزده خیلی عالیست.

کتابهای روایی مثل مفاتیح الحیاه را هم خوب است که در مطالعات روزانه تان قرار دهید.

وقتی شما مطالعه میکنید یا تدبر قران یا حفظ آن را کار میکنید انگار که فرزنداتان دادرد این کار را مکیند و از الان متبحر در حفظ و تدبر و آیات و روایات و تفکر و تعقل می شود.

سعی کنید از کامپیوتر روی پا گذاشتن و استفاده نزدیک و مرتب از موبایل و همچنین ماکروفر و روشن نگاه داشتن مودم منزل و از کارهای خسته کننده و زیاد پرهیز کنید.

قدم زدن و نفس کشیدن عمیق در هواهای پارکی و باغی برایتان خوب است.

و نسبت به حرف و نقل ها و درگیر شدن با هر موضوع بیخود بپرهیزید تا به این ترتیب اسباب حرص و ناراحتیهای بیهوده و گذرای دنیا را برای خودتان فراهم نکنید و از اشتغالات جدی و کاری در شرایط خسته کننده و عصبی کننده بپرهیزید. انواع مرخصی های با حقوق و بی حقوق را برای ما گذاشته اند تا به وظیفه اصلی مان برسیم. لذا با خیال راحت دوران بارداری و پس از تولد هم یکی دو سالی را حداقل برای خوش بودن با فرزندتان در نظر بگیرید و در فکر کارهای پر دغدغه و مسولیت آور نباشید. اما مطالعات و کارهای هنری و استفاده از کلاسهای خوب و معنوی و صوت ها  و سی دی های اساتید، بسیار خوب و مفید است. 

 گفتن و خندیدن حتی برای موضوعات و برنامه های ساده و معمولی گزینه کمک کننده ایست.

روی هیچ چیز گیرو اصرار نداشته باشید تا زندگی برایتان شاد و هموار شود. حتی روی ناراحت نشدن و شاد بودن هم گیر نداشته باشید تا هر چه پیش آید با آن راحت و روان باشید.

حرف ها و توصیه های بزرگترها و اطرافیان را در خصوص بارداری و فرزند پروری بشنوید و تشکر کنید. سپس هر کاری که درست تر است را انجام دهید. نیازی نیست بخاطر هر توصیه ای واکنش نشان بدهید و مخالفت کنید. خصوصا که اغلب توصیه هایشان خوب و دلسوزانه است.

بهتر است با پزشکان با تجربه که تخصص سنتی هم دارند مرتبط باشید و بر اساس دستوراتی که برایتان قابل اعتمادتر است عمل کنید و نگران کم و زیاد شدن بعضی چیزها توسط اطرافیان هم نباشید، چون که: «طوری نمیشود». با خوردن و نخوردن و روغن مالیدن و شستن و بغل کردن و خواباندن و ... به سبک و سیاق های دیگر آنهم خیلی گاه به گاه مشکلی پیش نمیاید.

صبح و شب به توصیه پیامبر عزیزمان سوره های ناس و فلق را بخوانید.   تا انشا الله از شرهای مختلف در امان باشید. کتاب های رشد 3 و 4: بلوغ عقلی و عاطفی را بخاطر رشد خودتان مطالعه کنید و گاهی که آمادگی داشتند برای همسرتان هم تعریف کنید تا فرزندتان هم عاقل و با عاطفه بشود.

به توصیه استاد غفرانی میتوانید به عنوان یک قرار شخصی روزی 2 رکعت نماز هدیه به پیامبر عزیز یا امام زمان علیهما السلام بخوانید و  عاقبت بخیری و سلامتی و شایستگی های مختلف فرزندتان و خودتان را طلب کنید. و از این نوع قرار ها ونیت ها به هر صورت دیگر هم میتوانید خودتان داشته باشید.

همه چیز از جمله خودتان و همسر و فرزنداتان را به خدای بزرگ بسپرید که او بهترین حافظ و مهربانترین مهربانان است  فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین.

یادمان نرود که شخص اول و مهم زندگی مان همسرمان است و فرزندان میتوانند باشند یا نباشند. لذا توجه و محبت به یکدیگر را با هیچ چیز عوض نکنید.

از ماه های اول لازم نیست که نزد بهترین دکترهای راه دور بروید. میتوانید از مشورتهای ماماها و دکترهای زنان یا سنتی محلی استفاده کنید و تلفنی هم با پزشک سنتی خاص خودتان مرتبط باشید.

ماه های اخر را برای تشکیل پرونده نزد دکترهای خاص تر انتخاب کنید و اگر توانستید با آژانسیا تاکسی بروید و برگردید.

اولین دستی که به فرزند میخورد مهم است که متعلق به شخصیتی با ایمان و صبور و آرام باشد.

حتی اگر نمیتوانید دکتر خاصی را در نظر بگیرید و صرفا بیمارستان خوبی را انتخاب کرده اید، برای خوب بودن قابله ای که نوبتش به شما می افتد دعا کنید و برای همه چیز دیگر دعا کنید چون دعا کارساز است و خدا خودش میتواند همه چیز را بهترین کند.

 آیه ربِّ اِنّی نَذَرتُ لَکَ ما فی بَطنی مُحرّراً فَتَقَبَّل مِنّی را که مادر حضرت مریم برای فرزندشان خواندند، بخوانید و به مضمونش فکر کنید که فرزندتان را برای خدا بخواهید و در راه و مسیر خدا پرورش بدهید.

سایت ذریه طیبه   و سایت «نسل توحیدی» را هم میتونید ببینید.

التماس دعا برای ظهور امام زمان عزیزمان و برای همه کسانی که در طلب همسری شایسته و نسلی توحیدی هستند.

خوب است که دوستان و همراهان عزیز، شماره تماس پزشکان متخصص و سنتی خوب و حاذقی که میشناسند و دکترهای زنان مومنی که خیلی سرشان شلوغ نیست و میشود وقت گرفت را در قسمت نظرات بگذارند.

این هم شماره خانم دکتر مهربان و جوان و مومن متخصص زنان که برای مراقبت ها و سوالات دوره ای در بارداری و مسایل زنان پیشنهاد میکنم. 

فاطمه صالحی  شماره مطب یوسف آباد 88708376 و 88100131

 

/ 1 نظر / 321 بازدید
ديانا

سلام با امروزم بهت سر زدم و تو نيومدي اين وبلاگم رو توي لاين بلاگ ساختم لطفا نظرت رو برام کامنت کن لاين بلاگ سيستم خوبيه پيشنهاد مي کنم تو هم توش يه وبلاگ بسازي همه بچه هاي گروه وبلاگ نويسا توش وبلاگ دارن نظر يادت نره