جهاد فاطمی

حقش این است که بگردیم و جار بزنیم و آرزو کنیم، یک جایی یک اتاقی در اختیارمان قرار بگیرد تا کلاس های خوبی را برای بچه ها و بزرگترها برگزار کنیم، در حالیکه اکنون مساجد و مراکز فرهنگی خودشان اعلام نیاز میکنند و دعوت میکنند و بعضی از ما انگار چیزی نشنیده ایم و اتفاقی نیفتاده.

ممکن است بگوییم اینهمه بودجه مملکت صرف تدارک زمینه های فرهنگی شده اما چه شد... ؟ اما وقتی این امکانات را به سوی ما تقدیم میکنند که بفرمایید و استفاده کنید و کاری برای هدایت مردم خودتان انجام دهید، با تعجب نگاهشان میکنیم که ...من؟!!!

ببینیم خداوند چگونه در سوره مبارکه حج مشخصات اهل ایمان را ارائه میکند: إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ ءَامَنُواْ إِنَّ اللَّهَ لَا یحُبُّ کلُ‏ خَوَّانٍ کَفُورٍ(38)... وَ لَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِىٌّ عَزِیزٌ(40) الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فىِ الْأَرْضِ أَقَامُواْ الصَّلَوةَ وَ ءَاتَوُاْ الزَّکَوةَ وَ أَمَرُواْ بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَوْاْ عَنِ الْمُنکَرِ وَ لِلَّهِ عَقِبَةُ الْأُمُورِ(41)

مسلماً خدا از مؤمنان دفاع مى‏کند، قطعاً خدا هیچ خیانت کار ناسپاسى را دوست ندارد. (38)... و قطعاً خدا به کسانى که [دین‏] او را یارى مى‏دهند یارى مى‏رساند. مسلماً خدا نیرومند و تواناى شکست‏ناپذیر است. (40) همانان که اگر آنان را در زمین قدرت و تمکّن دهیم، نماز را برپا مى‏دارند، و زکات مى‏پردازند، و مردم را به کارهاى پسندیده وا مى‏دارند و از کارهاى زشت بازمى‏دارند و عاقبت همه کارها فقط در اختیار خداست. (41)

/ 1 نظر / 29 بازدید
هاشمی

و قال صوابا خدا کند مرد عمل باشیم