خلاقیت در خانه و زندگی

 

شکر قهوه ای یکطرف و  مخلوط نمک و زردچوبه برای ریختن یکجا روی غذا هم طرف دیگر. بعضی شمالی ها از بطری نوشابه خانواده استفاده کرده و درش را چند سوراخ می کنند.

یادتونه استفاده از یک پتو یا لحاف نازک و خوش منظره به جای ملافه تخت را پیشنهاد کردم؟

ویترین و بوفه به سبک اهل مطالعه همراه با آینه و شمعدان عروس و داماد و هنرهای تزیینی شان.

اینهم یک دکور رومیزی با طرح و نقشهای رنگارنگ و استفاده از گل سفال و لیوان یکبار مصرف توسط مادر و کودک.

شما بچه هاتونو چطوری جو گیر و ساکت میکنید؟

چطوره که مهمونی های پر جمعیت را با یک جشنواره غذای مشارکتی آسان کنیم و از سفره پهن کردن و دور هم بودن نگرانی نداشته باشیم؟ این هنر جمعی دوستان هم گروه است.

اینهم یک غذای خلاق از خانم میر امینی است که در جشنواره غذای منزل خانم ابوالقاسمی شرکت داشته. این همان عدس پلوی بدون گوشت خودمونه که چرخ شده و تفت داده شده و طعم گوشت  گوسفندی سرخ شده میدهد.

راستی این معلم عربی عجیب و متفاوت را دیده اید؟ اگه گفتید چه روز و ساعتی در شبکه آموزش دیده میشه؟

اینها نتیجه یک کودکی شاد و پر تنوع است. استفاده از روش های مختلف و تغییر در زاویه نگاه. اینها هنرهای کودکان است.

با یک جشن عبادت چند ایستگاهی و فعال چطورین؟

کجایی خانم دستغیب؟ چند ایستگاه در یکساعت و نیم؟

چقدر مرتب و با نظم؟ با هدایت چند مربی عاشق؟

ایشان با سفر به چندین کشور مثل چین و ژاپن و ثبت تجربیات خلاق و متفاوت از مدارس آنجا طرح های زیادی را برای اجرای بهتر و با محتوا تر جشن های عبادت در یک کتاب تالیف کرده اند که منتظر یافتن یک ناشر قوی برای تولید و پخش این کتاب و کتابهای نظم و بازی و کاردستی و نقاشی و تفکر و ...  هستیم.

اینم بازخوردهای بچه ها

و اما انواع ایستگاه هنر:

طرحی داریم برای جشن های عبادت یا هدیه به کودکان در مناسبت ها:

 اگه دوست داشتید برای سفارش بسته های کامل شده با مقواهای رنگی و منگوله و الگو سفارش بدید.

/ 11 نظر / 144 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پریسا

ممنون خانم ادیب خوش قلب ...

الف.بیگدلی

سلام خیلی قشنگ بودن سپاس ما هم دور و برمون دوستان خلاقی هستند به فکر افتادم بهشون بگم از خلاقیتهاشون عکس بگیرن و اینجوری به بقیه هم ایده بدیم

الف.با

http://hamsarimito.blogfa.com/ این وبلاگ هم جالبه هم به لحاظ مطالب هم ایده هایی که برای تزیین خوراکی ها و هدیه های ابتکاری و دست ساز برای زن و شوهر داره

نردبان

این اولین عکس خیلی ایده ی عالی ای بود. ممنون. ایشالله تخم مرغاتون رنگی باشن صلوات[بغل]

کاظم لو

برای خلاق بودن باید یاد بگیریم که همه نیازهایمان باخرید و پول خرج کردن برطرف نمی شه و ذهن خلاق برای هر کاری چند راه حل داره و خیلی راحت می توان ذهن خلاق داشت با تمرین و محدود نکردن فکر مثلا بنده از جعبه انگور کتابخانه دم دستی درست کردم و با سطل های بازیافتی و بطری های خالی گلدان درست می کنم و با مجله های باطله تابلو درست می کنم و با پوست پسته و سی دی خراب گلهای تزیینی بسیار زیبا می توان درست کرد کافیست در اینترنت بزنید کاردستی با وسایل اضافی تا ببینید چقدر چیزهای جالب به شما یاد می دهد.

حوریه

سلام مرسی خانم ادیب جان. حال وهوامون عوض شد [لبخند]

ع.م

سلام خیلی خوب بود این متن هم برای من تنبه داشت مطلب خانم کاظم لو هم خیلی خوب بود. اینکه تا نیازی پیدا می کنیم زودی به مقدمات خرید فکر می کنیم. یاد بگیریم توی خونه نقش فعال و فزاینده داشته باشیم تا مصرف کننده و خرج کننده و خرج تراش! من همیشه فکر می کردم وقت برای این کارا ندارم. خیلی هنر کنم خونه را تمیز نگه دارم و مرتب کنم. اما دارم روی خودم کار می کنم:) دیدم کافیه حواست به این مسئله باشه در ذهنش یک فولدر براش باز کنی و ایده ها را بریزی توش و کم کم مقدماتش را آماده کنی و سر یک فرصت ایده را پیاده کنی. این سایت هم ایده های خوبی داره: http://kaghaz-rangi.com/

ادیب

سلام بر رفقای با حال- خیلی لطف دارید همگی اگه طرح ها و فکرهای مفید برای استفاده در منزل یا بهبود کارها دارید یا میتوانید مشکلات و بدقلقی های روزمره را با روشهایی بهتر و روان تر و شادتر پشت سر بگذارید- میتونید بفرستید.

ادیب

سلام بر دوستان فعال کسانی که مایلند همایش های ایستگاهی برای بچه ها برگزار کنند از همین تصویر ها میتونند ایده بگیرند و ایستگاه برایش راه بیندازند طرح جانمازی که دور مقوایش دوخت با کاموا دارد و تسبیح با گل درست کرده اند هم خیلی دوست داشتنی است.

سمانه

چه جالب!!! ببخشيد اينهايي كه روي شيشه ها چسبونديد، برچسبه؟ چه جور برچسبي؟ از كجا ميشه خريد؟ ممنون ميشم توضيح بديد. ببخشيد من خيلي در اين زمينه ها اول راهم [خجالت]