نیاز به تخصص های خدا محور

سلامی گرم در روزهای پر نشاط زمستانی-   یادتون هست از این آرزوها با هم صحبت میکردیم که: چطور میشه مدرسه یا مهدکودکی در فضای اینترنت داشت؟ یادتون هست وقتی مستند بحران خاموش را دیدیم...؟ گفتیم کی توی این مملکت فهمش میرسه که باید جلوی اینها را گرفت؟ گفتیم چطور میشه ساختمون فراهم کرد و مراکز پیش دبستانی بهتری را راه اندازی کرد؟
 اون روزایی که جوون تر بودم با گروه فجرآفرینان خانم دستغیب جلسه ای داشتیم در مورد اینکه پول جور کنیم اردوگاهی راه بیندازیم و مدرسه ها بیان و برنامه فرهنگی بگذارند (بماند که هیچکدوم همچین پولی هم نداشتیم).
وقتی با آقای اخوت (مسئول مدرسه دانشجویی قرآن) مطرح کردم  گفتند: شما اون کسی باش که وقتی اردوگاهی یا ساختمونی برپا میشه دعوتش میکنند که کارفرهنگی بکند، شما اون کار بلد اصلی باش، ساختمون زیاد پیدا میشه.
حالا یک عده پیدا شده اند، حاضرند سرمایه بدهند، مدرسه بدهند، دختروونه و پسرونه، شما اداره اش کنید!
یک مدیر مجتمع مذهبی قوی و با تجربه پیدا شده، میگه من نیروهاتون را کنار معلمانم آموزش میدم و ظرافت های کار را بهتون میگم.
 
حالا چند نفر معلم خانم و آقا برای پیش دبستان و دبستان و راهنمایی و .. داریم؟
نه از همین معلمهایی که همه جا پیدا میشه، یه عشق و علاقه ای به کار تربیت دارند و یه مطالعات پراکنده ای، نه!
کسانی که همه وقت هاشون را صرف کرده باشند تا تخصص های خدامحور پیدا کنند و "بکن و نکن" شان مستندات درست داشته باشه، با تحلیل سوره ای یا گستره مفاهیم روایتی مرتبط باشه، مراحل رشد در دوره های 7 ساله را درست خوانده باشند و برای هر رشته ای کاربردیش کرده باشند؟
از آقایان چند نفر را داریم؟
خانمها و آقایان زیادی از مراکز مختلف، هر چند وقت یکبار با اساتید مدرسه دانشجویی مرتبط می شوند و مبانی رشد و تعلیم و تربیت قرآنی را با مطالعات فشرده طی میکنند
میبینی که طی چند جلسه تمام کتابهای رشد را خوانده اند، در کلاسهای تدبر و ختم مفهومی شرکت میکنند، پیشینه مطالعاتی از بهترین روشهای مهارتی استرالیا و آلمان و ایتالیا و .. هم دارند (فلسفه کودک، مونته سوری، روشهای دیگر ...، نمونه اش مدرسین مدعو کلاس 5 شنبه های مخصوص مادران، از همین هفته ساعت 2-4 مدرسه اهلبیت).
ما الان کجا هستیم؟    سرعت مطالعه و جدیت دیگران در کار از ما خیلی بیشتر است.
این یک درد دل یا یک فراخوان عمومی تکراری نیست.
با یک کادر قوی، خودجوش، قرانی و اهل مطالعات فشرده،
جلساتی را شکل میدهیم و خودمان را برای تصدی امور تازه آماده میکنیم. خانمها و آقایانی که میخواهند وقت بگذارند و کندی هایشان را در هر زمینه ریشه یابی و برطرف کنند، همانهایی که اولین قدم قطعی شان ثبت نام در کلاسهای تدبر روشمند در قرآن و ختم مفهمومی سوره ها و آمادگی برای مطالعات فشرده و پیگیر است:
مطالعات قبلی و مشخصات فعلی و لیست کلاسهایتان را ایمیل کنید.
برنامه  خاص برادران هم اواخر هفته در نظر گرفته شده و متناسب با وقتشان است.
اگر هر  از چند گاهی یه گروهی از مدیران فرهنگی کشور میان و طرح و برنامه میخوان، نشان از این است که مطالعات ریشه ای و روشمند در برداشت و فهم از قرآن می تواند جوابگوی همه نیازها باشد و این روش با کارهای فرهنگی سطحی و بی کیفیت و گاه آسیب زا تفاوت های ساختاری دارد. با توسل و امید به عنایت امام زمان عج حرکت می کنیم که ما غیر از نزدیک شدن به خواسته های ایشان آرزویی نداریم.
این گروه تخصصی، مشاوران همکار با طرح نسل توحیدی، اساتید دوره های بعدی، معلمان مدارس قرآن محور و بسیاری از مناصب و مدیریت های فرهنگی را پوشش خواهد داد. انشا الله
/ 13 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میهن دوست

سلام . بنده هم قصد دارم در این کلاسها شرکت کنم.فکر می کننم یه کار جهادی رو باید شروع کنم و از این رکود و خمودگی دربیام.

شیرین

خانم ادیب عزیز حالا که شرکت توی کلاسای تخصصی مدرسه قواعد خاصی داره مثل فعال اجتماعی وعلاقمند به تدریس وتحقیق و.... وازمون ورودی هم داره -برای افرادی که فرصت کافی ندارند وتوانهای اشاره شده راهم ندارند ولی اشتیاق به یادگیری مباحث رو دارن ایا کلاس جداگانه ای وجود داره که استفاده کنند؟

ز.ص

ساتم.من یکی از بچه های بسیجی دانشگاه تهرانم که درسم تازه تموم شده. متاهل هستم.چندساله میخوام با مدرسه قران رابطه جدی برقرار کنم به خاطر تعریف های زیاد جمع کثیری از دوستانم.اما متاسفانه نتونسنتم.یک علت عمده ش اینه که روند کلاس ها بنده رو اذیت می کرد. یعنی در جلساتی که بنده شرکت کردم سوال های مخاطبین و جواب دهی به اونها حقیر رو خسته می کرد.خیلی سوالات اصلا دغدغه بنده نبود احساس می کردم وقتم تلف می شه..به چیز کپسولی تری احتیاج داشتم... به بحث تربیت نسل توحیدی علاقه مندم و از پایان بهمن می تونم همراه بشم...

ادیب

سلام دوستان- اولا که مدرسه قرآن هم کلاس تدبر دارد و شرایط خاص ندارد. ثانیا کلاسهای متعددی در سه ساختمان مدرسه قرآن و مدرسه اهلبیت و مرکز آموزش هست و تنوع استاد و درس کمک می کند که به حسب نیاز خود انتخاب کنید اما من که از کلاسهای همه اساتید این مجموعه استفاده کرده ام- از جوان تر ها تا پخته ترها و اساتید خاص و ویژه از کلاس همه از نکته های همه از سوالات دوستان و استفاده ها کرده ام از آنجایی که اخذالقلیل خیر من ترک الکثیر: گرفتن اندک بهتر از رها کردن بسیار است. حیف است به خیال اینکه کمی از وقت من برای سوالات دیگران تلف می شود کل کلاس و دوره و مجموعه ای را از دست بدهیم. در حالی که سوالات دیگران برای ما کمک کننده هم هست همانطور که اگر ما سوالی می پرسیم دوست داریم به نظر دیگران بیهوده نیاید.

ز.ص

وقتی غالب سوالاتی که پرسیده می شود(مثلا راجع به لفظ لفظ کملات) دغدغه ی من نیست چه کنم؟

ادیب

سلام مجدد به هر حال همه کلاسها و اساتید و افراد کلاس یکسان نیستند و البته می توانید اگر مشکلی پیش آمد به استاد همان کلاس بگویید تا حل کند

هم مدرسه ای در جواب ز.ص

سلام! با نیاز شما به نظر میاد این کلاسها بهتر باشند: 1- برای آشنایی با سوره ها و مفاهیم شون، کلاس عمومی ختم مفهموی سوره ها، دوشنبه ها 8-12 استاد رجبعلی، مدرسه قرآن. از این گیر دادن های لغتی هم ندارد! مفاهیم با برداشت های فرهنگی هنری همراستاست. 2- کلاس های تربیت کودک و دوره های رشد، آقای چیت چیان که دوره های جدیدش را از مدرسه اهل بیت می شود پرسید: http://ahlebaytschool.ir/ و 66464377 3- بحث های قبلی درباره تربیت کودک را از سایت کاشف صوتی و نوشتاری میتونید پیگیری کنید

هم مدرسه ای در جواب ز.ص

www.ekashef.ir کاشف قصد دارد و در حال این است که مکتوبی از گزارش کلاسهای مختلف مدرسه رو داشته باشه. می تونید کپسول ها رو اینطوری تهیه کنید! مثلا: http://ekashef.ir/?p=522

شهيدزاده

اللهم صل علي محمد و آل محمد هي هي تند تند پشت هم نثار هر کي داره براي خدا و ساختاري شدنِ توحيد و رسيدن انسانهاي عالم به اصل علم در عالم.

هاشمی

سلام ای کاش دوره های آنلاین هم داشتید تا مربیان شهرستانی هم بتونن استفاده کنن