نیاز به مربیان قوی

7 سال چهارم... بلوغ عاطفی؟ بتوانیم دیگران را به خود ترجیح دهیم و بیش از خودمان دوستشان بداریم، زمینه و توان ازدواج و درک اجتماعی و خیر رساندن به دیگران؟

7 سال پنجم هم هست؟ بلوغ لبی و اولوالالباب شدن برای جریان سازی خیر و عقل و عواطف در جامعه؟

7 سال ششم؟ بلوغ عباد.. انبیا، ائمه، شناخت سطح رشد انسانهای متصل به ذکر و وحی و بری دانستن این شآن و فهم از خطا و اشتباه و پیوند خوردن و توان یافتن در ارتباط گرفتن با شایسته ترین گلهای سر سبد عالم خلقت و صاحبان جهان ملک و ملکوت؟

دوره های تدبر در قرآن؟ ترم 1- انس و ارتباط با مفاهیم واژه ها و آیات و سوره ها...

ترم 2- روش های نفکر در قران  ترم 3- تدبر کلمه: شناخت و روشمند شدن در پژوهش با شناخت کلمات و تعارف و ..   ترم 4: تدبر سوره ای- ترم های بعدی: تدبر قران به قرآن- شناخت سوره های مکی- سوره های مدنی- تدبر روایی- تدبر ادبی- تدبر در دعا و ... و باز هم ادامه دارد؟

پس ما در چه حالیم که هنوز داریم تجوید و صوت و لجن کار میکنیم؟ یعنی نوجوانهای مجموعه شما اینقدر قران را تدبر میکند که دیگر سالهاست مشکلی در باب روخوانی و حفظ و این حرفها ندارند و برای خودشان وبلاگ تدبر های سوره به سوره دارند؟     http://benamesalam.parsiblog.com/         عججججججب

میشود این دوره ها را برای ما هم بگذارید؟   درخواست از

بسیج مرکز

وزارت دفاع

مراکز شهرداری

امور مساجد

رادیو -  تلویزیون ...

این مسجد  و آن منزل و آن پایگاه و آن شهر  و آن استان و آن کشور......

خدایا اینجا چه خبر است؟ بی تبلیغات و بی سر و صدا و اینهمه درخواست؟

یعنی ظهور نزدیک است؟ یعنی عَلَم رجوع و استفاده از قرآن را میشود بلندتر و بالاتر نصب کرد و سطح فکر ها و فهم ها و نگاه ها را میتوان در سطح اجتهاد قرانی برای درک و تصمیم گیری و پاسخ گویی و سند نویسی و برنامه ریزی در هر نوع کار کردن در محله ها و پست ها و سازمان ها و شهرها و کشورها در نظر گرفت؟

دوستان مربی کم داریم، دوستان تهرانی، دوستان شهرستانی، دوستان قدیم و جدید.

چشم رهبر و امام بالا ترش به امروز من و شماست. فردا که امام خودش می آید.

کسانی که خودشان را در مسیر نسیم قران تسلیم کرده اند، کمی پر تلاش تر باشید و شرکت کنید، همین که نفَستان در کلاسها باشد و بنشینید تا شب عملیات یک لحظه یواش و درگوشی صدایتان کنند، قرآن خودش کارش را میکند و از آی کیو هفتادی مثل من توانی می سازد که می تواند دست چند نفر دیگر را بگیر و همراه کند.

مسیر که درست باشد، قرآن و اهلبیت که گوینده باشند، من و تو که حجاب نباشیم و منیت ها و سلیقه هایمان را کناری بگذاریم و هر کس گوشه ای از عَلَم را بگیرد، این همراهی و دست دادن به دست دیگر طلب کنندگان حقیقت، کاروان نجات را زودتر می رساند و گنجینه های مدفون مانده عقل را زودتر زیر و ر کرده و به ظهور میرساند.

دوستان! مربی های پیشرفته قرانی و توانمند در مباحث رشد و تربیت کودک، نوجوان و خانواده کم داریم. سازمان ها و شهرهای مختلف درخواست نیرو میکنند، انبوه کار در توان این چند نفر همیشگی نیست.

و کسانی که نذورات فرهنگی شان را برای چاپ بیشتر کتابها و تدارک ساختمانها و کلاسهای جدید در مسیر پر فوران کوثر قرار می دهند، بسم الله.

برنامه قرانی و تربیت تابستان و پاییزتان را برایم بفرستید و بگویید تا سطح چند از تدبر و چند نوع کلاس قرانی و در کنارش مبحث تربیتی و فعالیتی برای کوچک و بزرگ، بچه ها یا مربیان دوره های فرهنگی کودک و نوجوان را میتوانید به عهده بگیرید؟

الف- تدبر 2 گذرانده و مباحث تربیت دینی و لحظه ای درنگ، آمادگی برای تدریس...؟

ب- تدبر 3 و تربیت دینی و لحظه ای درنگ و رشد 1 و 2، آمادگی برای تدریس...؟

ج- تدبر 4، 5 یا 6 و مباحث رشد 1-5  توان کار پژوهشی و برداشت از آیات و سوره ها و عضویت در یکی از مدارس تخصصی با ذکر نام تخصص. آمادگی برای تدریس ....؟

شماره تماس و محله سکونت را هم فراموش نکنید، سطح تحصیلات و رشته هم همینطور. انشا الله یکی از دوستان داوطلب، مرا در تهیه لیست اسامی مربیان قوی یاری خواهد داد.

ایمیل را که دارید: adib_hastam@yahoo.com  می خواهیم زنده تر باشیم و زندگی بخش و بر پا شده و بر پا کننده، پس عنوان ایمیل را بنویسید: یا حی و یا قیوم

عزیزانی که تازه با مجموعه و فعالیتهایش آشنا شده اند یا در مراحل قبل از این سه سطح هستند میتوانند با جستجو در سایتهای: مدرسه دانشجویی قران و مدرسه دانشجویی اهلبیت نبوت، برنامه های این ترم و ترمهای آتی را جویا شده و با نفسی تازه به کاروان بپیوندند.

و البته همگی میتوانیم برای پیوستن این همه انگیزه و علاقه و نیت و توان هر چند ضعیف، به نفس و توان و اخلاص و اثرگذاری و دعای امام زمان عزیزمان، دعای خیر کنیم و صلوات های کمکی هدیه بفرستیم.

خدا همه دوستداران و یاوران دین و قرانش را حفظ، و تاییدات بی نظیر و عجیب و با برکتی را در این عهد جمعی (که یدالله مع الجماعه) نثار همگی بفرماید. انشا الله

/ 4 نظر / 152 بازدید
سيستم وبلاگدهي جديد لاين بلاگ

يه سيستم فوق العاده حرفه اي براي وبلاگ نويسان کاملا رايگان ايندکس بسيار بسيار سريع در گوگل و ياهو ثبت رايگان وبلاگ شما در هزاران دايرکتوري سايت هاي ايراني و خارجي همين حالا وبلاگتون رو در لاين بلاگ بسازيد www.lineblog.ir

شبنم

سلام خانم ادیب عزیزم. چقد جملاتتان شکسته است! همه اش ادامه شان ...... دارد! گاهی دوسه بار یا بلند میخونم تا متوجه منظورتان شوم. ممنون میشم شفافتر بنویسید. موفق باشید

شاد سیتی

سلام دوست عزیز وقت کردی به سایت ما هم سری بزن یا علی