استفاده از ماه های مبارک شعبان و رمضان

سلام بر عزیزان و محترمان
برای ماه مبارک شعبان با هم قرار گذاشته ایم که هر روز یک موضوع از کتاب محترم مفاتیح الحیاه را مروری داشته و از روایات زیبای آن کسب معرفت کنیم و لذت ببریم.
هر کسی که مایل است خودش را با لشکر دوستان اهلبیت علیهم السلام بشتر همراه کند و با هر توان و سرعتی که دارد مشارکت کند بسم الله... یک آزمون دوره ای هر چند وقت یکبار داریم که انشا الله اولین آن در روزهای ابتدایی ماه مبارک است. حسنش این است که سرعت خودمان را به هوای دیگران تقویت میکنیم و جلوتر میریم.
ماه مبارک رمضان در راه است و چند توصیه و پیشنهاد برای خودم و شما دارم:
 
1- اگر روزه های قضا از سال گذشته داریم کاری کنیم که به روزهای آخر نیفتد و با نیت و توجه خالص آنها را ادا کنیم
2- اگر ضعف جسمانی داریم با توجه به بلند بودن روزها و نیاز به تامین زیرساخت های بدنی لازم به پزشکان طب سنتی معتبر مراجعه نموده و با یک اصلاح مزاج و رفع زواید و غلظت های بجای مانده در خون و بدن که شخص را ضعیف و کم انرژی میکند و تامین آهن و ویتامینها و مواد معدنی نسخه ای هم برای سحری و افطاری ماه مبارک بگیریم.
3- اگر از همین امروز هم صبحها کمی ورزش کنیم، به نفس نفس بیفتیم و کمی بیشتر در معرض هوای صبحگاهی نفس های عمیق بکشیم تا از بیشترین حجم ریه استفاده شود، سوخت و ساز بدن را تنظیم کرده و قوت بنیه بهتری پیدا میکنیم. شنا ی روزانه  هم تا فرصت هست توصیه مناسبی است.
4- برای درک لحظه لحظه این ماه و داشتن برنامه های عبادی و تلاش برای داشتن خروجی در حد امکان و درک شب قدر از الان دعا کنیم و صفا و طهارت روح خود را با استفاده از شبها و روزها و ادعیه گرانقدر ماه مبارک شعبان بالا برده و اگر از َبرکات ماه مبارک رجب کم بهره شدیم از این ماه و مناجات شعبانیه و دعای هر روز بعد از نمازها و ذکر صلوات و احیا و دعاهای شب نیمه و .. بهرمند شویم که هر چه عقب افتادیم و غبطه خوردیم کافیست.
امید که امام زمان خودشان برایمان کاری بکنند و دستمان را بگیرند.
 برای رفعت درجه و پاکی و شایستگی همدیگر صلوات بفرستیم.
/ 5 نظر / 27 بازدید
شهیدزاده

بر بیچارگان نیز دعا کنید. بسیار عالی

فاطمه

خسته نباشید خانم ادیب عزیز از بچه های اردوی صالحین مشهد هستم امیدوارم باز هم ببینتمنون و از محضرتون استفاده کنم انشالله موفق و رستگار باشید

ادیب

سلام و تشکر از شما تشریف بیارید مدرسه قران کلاسای تابستون داره شروع میشه در خدمت باشم و باشند[لبخند]

فاطمه

خیلی دوست داشتم بیام و از کلاس ها شرکت کنم تا الان که درگیر درس و دانشگاه بودم و تابستون هم چون ساکن شهرستانم نمی تونم تهران بمونم... کاش میشد فضایی رو مثل مدرسه قرآن توی شهرستانهای کوچک هم ایجاد کرد. به نظر شما میشه؟ در مقابل تهران با این همه امکانات و کلاس های معنوی اونجا(شهر ما) مثل برهوته!

ادیب

سلام- بله که میشه دوستان در شهرهای مختلف دارند کتاب و سی دی ها رو سفارش میدن و با هم قرار جمعی میگذارند و جمعشان را به مرور تکثیر میکنند. حتی ثبت نام عمومی کرده و از معلمان مدرسه برای راه انداختن دوره های نیمه حضوری دعوت میکنند. یدالله مع الجماعه