جشنی برای نیمه شعبان

شما میتونید جمله های خود امام زمان (عج) و جملات دیگر امامان درباره ایشان را روی مقواهای آ3 رنگی بنویسید و در فضای سالن بچسبانید و بعد از افراد بخواهید بیایند بالای سن و بگویند چند جمله را یاد گرفته اند و تکرارش کنند.

اول سوال را مطرح کنید بعد تا اندازه ای که برایشان جایزه دارید افراد را بیارید بالا و جمله اولی را که نفر اول گفت بگین نفر بعد یک جمله تازه و نفر بعد جمله ای دیگر بگوید تا جمله ها تمام شود. اینطوری جمله تکراری نمی گویند و همه جایزه می گیرند کسی دست خالی پایین بر نمی گردد.

نوشته ها را طوری رو به جمعیت بزنید که کسی که سمت سن می رود دیگرنتواند ببیند

برنامه ای هم برای کودکان ترتیب دهید که جمله های تایپ شده و پرینت شده ای را بطور اتفاقی از جعبه ای بردارند و مقوای رنگی و مقداری گلهای پانچ شده با کاغذ رنگی براق و چسب ماتیکی را دریافت کنند و همگی در یک قسمتی بنشینند و جمله را وسط مقوا چسبانده و دورش را تزیین کنند و در زمانی معین بیان بالای سن نشان همه بدهند و همه تشویقشان کنند (جایزه لازم ندارد) چون همین کارها خودش تشویق است.

لازم نیست همه جمله های بچه ها یا مطالب برنامه در مورد امام زمان باشد. خود این کار باعث خستگی و اذیت می شود.

می تواند روایات کوتاه مثل: من نماز را دوست دارم (امام حسین علیه السلام) یا امام علی (علیه السلام ) می فرمایند هر چه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و هر چه را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند .
و دختران با حجاب چه خوب فرزندانی هستند. (پیامبر اکرم علیه و آله السلام)... یا آیات کوتاه مثل: قولوا للناس حسنا
و بالوالدین احسانا ان احسنتم احسنتم لانفسکم ... باشد

یادمان باشد که بسیاری از روایات و نکات اخلاقی که در ذهن ما حک شده حاصل برنامه هایی در کودکی ماست.

کتاب جشن های شاد و خلاق- جشن عبادت خانم دستغیب و کتاب زمینه های نظم و ترتیب برای کوچک و بزرگ (ادیب) آماده چاپ و منتظر یک ناشر فعال است.

دوستان می توانند دیگر نظراتشان را در اینجا به امام زمان عج هدیه کنند تا ماندگارشود.

/ 2 نظر / 373 بازدید
golpesar364

salam. in k kheyli kame age mishe ide bishtar va jazab tar bedid.

هاشمی

سلام .. سلام ...اگر میز های شیشه ای دارید می توانیم جملاتی را از امام زمان عج بنویسیم و زیر میز ها بچسبانیم و بعد آخر مجلس چند نفر را داوطلب و یا به انتخاب خودتون بیارید و ببینید کی حواسش بجز میوه و شیرینی و دوستان به این احادیث بوده و می تونه از حفظ بخونه ( حتی در حد ترجمه ) و یا حتی می توانیم جملاتی تربیتی بنویسیم ...