دعاها و مراقبت های بارداری- زایمان طبیعی و آسان

سلام به خانمهای خوب و مادران مهربان-

اول اینکه دعاهای قبل از انعقاد نطفه و نکات مهم برای قبل و بعد از بارداری را در این  لینک ببینید.

با توجه به مزایای بسیاری که زایمان طبیعی دارد مطالبی را نیز برای عزیزانی که در ماه آخر به سر می برند تقدیم می کنم:

وقتی که درد های ساده و ابتدایی و فاصله دار قبل از زایمان شروع می شود خوردنی هایی را می توان استفاده کرد و خوشحال و خندان به بیمارستان رفت:
 
ماه آخر که از نیمه گذشت مرتبا جعفری تاره در یخچال داشته باشید. چند روزی که مصرف نشد همراه با سبزی خوردن بخورید و دوباره تهیه کنید.
 قبل از رفتن به بیمارستان یکی دو دسته جعفری را بجوشانید تا دو لیوان آبی که در آن ریخته اید به نصف برسد. وقتی کمی سردتر شد آب حاصل از جوشاندن جعفری را بخورید تا مراحل زایمان و خروج جنین را تسریع کند.
 
دم کرده زعفران را هم بخورید و با خود به بیمارستان هم ببرید بصورت شربت همراه با عسلی که چندان کمرنگ هم نباشد و ما بین درد ها گاهی نصف لیوانی میل کنید. این دردهایی که ازش صحبت می شود چندان اذیت کننده نیستند و فاصله اش به مرور کمتر می شود تا اینکه با یک جیغ خوشگل میبیند یک بچه تپل ناز خندان هوراجلوی چشمتونه و دیگه اصلا دردی نیست.
 
یک سیخ کباب گوسفندی را هم از قبل با لبه کارد نرم کرده، در پلاستیک بپیچید و در فریزر بگذارید. قبل از رفتن آن را هم کباب کرده و میل کنید تا پر قدرت و آماده بروید برای زایمان. زائو باید چیزهای کم حجم اما خوب و مقوی خورده باشد.
 
با خودتان ده یازده تایی خرمای مدینه یا از خرماهای خوب دیگر به بیمارستان ببرید. قرار است 9 تایش را بعد از زایمان همراه با کمپوت اناناس میل کنید.  آدم هوس میکند چند تا شکم دیگر زایمان کند تا باز هم اینقدر تحویلش بگیرند. لبخند
یکی دو تایش را هم قبل از ورود به قسمت زایمان بیمارستان میل کنید که حسابی دوپینگ کرده باشید.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمود:
«اولین چیزی که زن پس از زایمان باید بخورد, رطب است؛ همان طور که حق تعالی پس از متولد شدن حضرت عیسی (علیه‌السلام) به حضرت مریم (سلام‌الله‌علیها) دستور داد که رطب بخورد. از حضرت پرسیدند: اگر رطب نباشد چه باید کرد؟ حضرت فرمود که ۹ دانه از خرماهای مدینه بخورد و اگر خرمای مدینه هم نبود, از هر خرمایی که موجود باشد ۹ دانه بخورد و حق تعالی می‌فرماید: به عزت و جلال خودم سوگند که هر زنی که پس از زایمان رطب بخورد, فرزندش را بردبار می‌گردانم.»
روایت شده است که: «هر زنی که پس از زایمان خرمای برنی بخورد, فرزندش زیرک و بردبار می‌شود.»
 
مشکل زایمان های طولانی گاهی مربوط به گرسنه و ضعیف بودن است و یا اینکه مراحل زایمان و بازشدن رحم طول میکشد.
این کارها هر دو مشکل را حل میکند. اما اصل اول و آخر توکل بر خدا و سپردن خود و فرزندتان و همه نیازمندان به دعا به خدای بزرگ و مهربان است. بگویید: «نَجاتاً منک یا سیدَالکریم بحق بسم الله الرحمن الرحیم» و بروید با خوشی و خرمی- بامید خدا
گوشه ای از خرمایی که نصف کرده اید را هم به دهان طفل بگذارید شاید شیرینی آن تسکینی و خوش آمدی باشد برایش به دنیای خوبی ها و مهربانی ها.
 حضرت علی (علیه‌السلام) روایت شده است که می‌فرماید:
«کام فرزندان خود را با خرما بردارید؛ حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) با امام حسن و امام حسین (علیهماالسلام) چنین رفتار می‌کرد. »
برای اینکه بچه هامون از همون اول دچار انواع دل دردهای معمول نوزادان نشوند:
امام صادق (علیه‌السلام) می‌فرماید:
«هنگامی که کودکی متولد می‌شود به قدر یک عدس جاوشیر در آب حل کنید و دو قطره در بینی راست کودک و یک قطره در بینی چپ کودک بریزید و در گوش راست او اذان و در گوش چپش اقامه بگویید و بعد نافش را ببرید. اگر این کار را انجام دهید,‌کودک شما نمی‌ترسد و ام الصبیان به او آسیب نمی‌رساند.
(جاوشیر را میتونید از عطاری ابتدای بازارچه قدیمی حرم حضرت عبدالعظیم ار عطاری عطار نژاد تهیه کنید. پزشکان سنتی وارد هر نسخه از اهلبیت لیهم السلام را با توجه به اقلیم و شرایط خاصی که در آن توصیه شده در نظر میگیرند و برای همه توصیه نمیکنند. لذا این فرمول را برای نوزادان با طبع سرد اجازه میدهند چون اگر طفلی با طبع گرم یا دارای زردی باشد بسیار از این کار آسیب می بیند.)
 و در حدیث دیگری آمده است که «قابله یا شخص دیگری باید در گوش راست نوزاد اقامه بگوید تا جنیان به وی آسیب نرسانند و نیز دیوانه نشود.»
یادمون نره که فرزندمون را نذر خدا و اهل بیت کنیم. نذر بندگی خدا و خدمت به خلق او و سربازی و سرداری امام زمانش و او را در این راه کمک کنیم.
 
اللهم عجل لولیک الفرج
 
/ 0 نظر / 369 بازدید