نکاتی برای پشتیبان مربیان و مبلغان با تخصص کودک نوجوان و خانواده
 

 
 
نویسنده : مریم ادیب
تاریخ : ۱۳٩۳/۳/٢٠
نظرات
سلام بر عزیزان و محترمان
برای ماه مبارک شعبان با هم قرار گذاشته ایم که هر روز یک موضوع از کتاب محترم مفاتیح الحیاه را مروری داشته و از روایات زیبای آن کسب معرفت کنیم و لذت ببریم.
هر کسی که مایل است خودش را با لشکر دوستان اهلبیت علیهم السلام بشتر همراه کند و با هر توان و سرعتی که دارد مشارکت کند بسم الله... یک آزمون دوره ای هر چند وقت یکبار داریم که انشا الله اولین آن در روزهای ابتدایی ماه مبارک است. حسنش این است که سرعت خودمان را به هوای دیگران تقویت میکنیم و جلوتر میریم.
ماه مبارک رمضان در راه است و چند توصیه و پیشنهاد برای خودم و شما دارم:
 
1- اگر روزه های قضا از سال گذشته داریم کاری کنیم که به روزهای آخر نیفتد و با نیت و توجه خالص آنها را ادا کنیم
2- اگر ضعف جسمانی داریم با توجه به بلند بودن روزها و نیاز به تامین زیرساخت های بدنی لازم به پزشکان طب سنتی معتبر مراجعه نموده و با یک اصلاح مزاج و رفع زواید و غلظت های بجای مانده در خون و بدن که شخص را ضعیف و کم انرژی میکند و تامین آهن و ویتامینها و مواد معدنی نسخه ای هم برای سحری و افطاری ماه مبارک بگیریم.
3- اگر از همین امروز هم صبحها کمی ورزش کنیم، به نفس نفس بیفتیم و کمی بیشتر در معرض هوای صبحگاهی نفس های عمیق بکشیم تا از بیشترین حجم ریه استفاده شود، سوخت و ساز بدن را تنظیم کرده و قوت بنیه بهتری پیدا میکنیم. شنا ی روزانه  هم تا فرصت هست توصیه مناسبی است.
4- برای درک لحظه لحظه این ماه و داشتن برنامه های عبادی و تلاش برای داشتن خروجی در حد امکان و درک شب قدر از الان دعا کنیم و صفا و طهارت روح خود را با استفاده از شبها و روزها و ادعیه گرانقدر ماه مبارک شعبان بالا برده و اگر از َبرکات ماه مبارک رجب کم بهره شدیم از این ماه و مناجات شعبانیه و دعای هر روز بعد از نمازها و ذکر صلوات و احیا و دعاهای شب نیمه و .. بهرمند شویم که هر چه عقب افتادیم و غبطه خوردیم کافیست.
امید که امام زمان خودشان برایمان کاری بکنند و دستمان را بگیرند.
 برای رفعت درجه و پاکی و شایستگی همدیگر صلوات بفرستیم.

 
 
سلام بر همه دوستان خوب- لیسانس ریاضی و علوم کامپیوتر، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و علاقمند و پیگیر در یادگیری مفاهیم آیات و روایات هستم. نویسنده و مدرس کتابهای تربیت دینی کودک و نوجوان، لحظه ای درنگ (پرورش مهارتهای تفکر) و جزوه قرآن فکری، و مسئول گروه و وبلاگ مربیان قرآن پژوه کودک -نوجوان و خانواده هستم و در مدرسه دانشجویی قران و عترت دانشگاه تهران تدبر ترم1 و 2 و 5 را در ترمهای مختلفی درس میدم. .همچنین همکاری با دوستان از جمله خانمها دستغیب، حکیمی، شکوهی و هاشمی در تنظیم کتابهای آماده چاپ: پرورش تفکر کوچک و بزرگ، کاردستی ها و نقاشی های خلاق، بازی ها و فعالیت ها برای بچه ها خوشبخت، آموزش نظم و ترتیب، جشن ها و مناسبتهای شاد و خلاق و جشن عبادت و البته کلی دوست و همکار در تهران و شهرستان داریم که پخش کتابها یا برگزاری کلاس های کودک نوجوان یا خانواده را با هماهنگی و پشتیبانی گروه اجرا می کنند. اگر می خواهید شما هم با دغدغه رهبری همراه شده و مربی کودک نوجوان یا خانواده بشوید یا در زمینه های فرهنگی مفید نقش آفرینی موثرتری داشته باشید: کلاسهای هر ترم در مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برای ثبت نام در دوره های تدبر در قران، دوره های رشد، پرورش تفکر، ساختار وجودی انسان و ... را در سایتش ببینید. http://ahlebaytschool.ir/ تلفن: مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام (زیرمجموعه مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران) برای هماهنگی کلاسها و سفارش پست و ارسال کتاب: 66464377. آدرس کانال مربیانمون: https://telegram.me/morabiane_koodak پر سعی و با خشیت باشید. :)

مریم ادیب