نکاتی برای پشتیبان مربیان و مبلغان با تخصص کودک نوجوان و خانواده
 

 
 
نویسنده : مریم ادیب
تاریخ : ۱۳٩۳/٢/٢٧
نظرات

سلام به دوستان عزیزی که میخواهند برای نوجوان ها کلاس بگذارند و رفرنس هایشان تکمیل نیست.

استفاده از موارد زیر پیشنهاد می شود:

دفترچه نکته های تفکر- جزوه قرآن فکری: مهارت های تفکر و مفاهیم قرآن به همراه مروری بر مفاهیم هر سوره در ابتدای هر بحث- بوستان سعدی- حکایت های کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب به عنوان یک ضرورت- شناخت ضرب المثل های حکیمانه و کتابهای مربوط به آن و داشتانهای فکری و عمیقی که میتواند مورد بحث و گفتگو قرار بگیرد و از فروشگاه تارا: جنب کوچه اسکو در خ انقلاب حوالی وصال می شود گشت و تهیه کرد.

 کتاب همراه با نماز استاد قرائتی که در مورد آداب دینی مختلف باضافه نکته ای از ارتباطش با نماز در هر صفحه مباحث خوب و خلاصه ای را طرح کرده اند و از میدان فلسطین فروشگاه اقامه نماز می شود تهیه کرد.

برنامه مشاعره برای فعال کردن کودکان و نوجوانان برای حفظ شعرهای مفید و قابل فهم و ارتباط با دنیای شعر و حکمت حتی توسط مربیانی که مثل من زیاد هم شعر بلد نیستند اما غریبه هم نیستند.

 جزوه قرآن فکری برای اعضای گروه اینترنتی ضمیمه شده است و تمرین ها و فعالیت های خوبی برای نوجوانان و جوانان دارد.

این جزوه که آماده چاپ است با همکاری استاد چیت چیان و خانم افشار و مطالعه و تکمیل خانم دکتر حسینی مرحوم تهیه شده است.

روحشان شاد و اعمال خوبمان در اردوی معنوی این سه ماه و قرار هایی که با هم گذاشته ایم در ختم قرآنی و روایی تقدیم ایشان.


 
 
سلام بر همه دوستان خوب- لیسانس ریاضی و علوم کامپیوتر، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و علاقمند و پیگیر در یادگیری مفاهیم آیات و روایات هستم. نویسنده و مدرس کتابهای تربیت دینی کودک و نوجوان، لحظه ای درنگ (پرورش مهارتهای تفکر) و جزوه قرآن فکری، و مسئول گروه و وبلاگ مربیان قرآن پژوه کودک -نوجوان و خانواده هستم و در مدرسه دانشجویی قران و عترت دانشگاه تهران تدبر ترم1 و 2 و 5 را در ترمهای مختلفی درس میدم. .همچنین همکاری با دوستان از جمله خانمها دستغیب، حکیمی، شکوهی و هاشمی در تنظیم کتابهای آماده چاپ: پرورش تفکر کوچک و بزرگ، کاردستی ها و نقاشی های خلاق، بازی ها و فعالیت ها برای بچه ها خوشبخت، آموزش نظم و ترتیب، جشن ها و مناسبتهای شاد و خلاق و جشن عبادت و البته کلی دوست و همکار در تهران و شهرستان داریم که پخش کتابها یا برگزاری کلاس های کودک نوجوان یا خانواده را با هماهنگی و پشتیبانی گروه اجرا می کنند. اگر می خواهید شما هم با دغدغه رهبری همراه شده و مربی کودک نوجوان یا خانواده بشوید یا در زمینه های فرهنگی مفید نقش آفرینی موثرتری داشته باشید: کلاسهای هر ترم در مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برای ثبت نام در دوره های تدبر در قران، دوره های رشد، پرورش تفکر، ساختار وجودی انسان و ... را در سایتش ببینید. http://ahlebaytschool.ir/ تلفن: مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام (زیرمجموعه مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران) برای هماهنگی کلاسها و سفارش پست و ارسال کتاب: 66464377. آدرس کانال مربیانمون: https://telegram.me/morabiane_koodak پر سعی و با خشیت باشید. :)

مریم ادیب