نکاتی برای پشتیبان مربیان و مبلغان با تخصص کودک نوجوان و خانواده
 

 
 
نویسنده : مریم ادیب
تاریخ : ۱۳٩۳/۱/٢٤
نظرات

سلامی با بهترین امیدها و آرزوها برای پیروی از فرامین رهبر عزیزمان

در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

 

برنامه ای که برای حرکت های امسال در نظر داریم، برنامه ای جدی تر از همیشه

منسجم، پیگیر و گروه بندی شده است که لازم است مربیان و مبلغان قوی

اولاَ: بسیار پر مطالعه و کارآمدتر شده و به حرکتهای بدون تخصص و ساده اکتفا نکرده

ثانیاَ:  با تشکیل گروه های تخصصی و جلسات موضوعی خروجی های بیشتر و قوی تری داشته باشیم.

گروه جشنها و مراسم: یک گروه در ارتباط با مبحث جشن عبادت فعال شده اند و کارهای خوبی را که قبلا با اجرای جشن ها و ارائه موضوعات مختلف آغاز کرده بودند به سامان بیشتری رسانده و محصولات مناسبی را در مرحله تولید دارند.


گروه تولید: گروه دیگری را برای تولید محصولات فرهنگی و کتاب نیاز داریم که سابقه ای در خصوص نوشتن کتاب یا ویرایش، تولید، گرافیک یا ارتباط با ناشران و تولید کنندگان را داشته و بتوانند مطالب تایید شده را تحویل گرفته و تا مرحله چاپ آن را پیش ببرند. کار این گروه نیز خیلی مهم و مورد نیاز است.

شرکت مستمر عزیزان در کلاسهای قرآنی باعث میشود که از فعالیت محوری بی محتوا و بی هدایت قرآن و مصرف کردن از یک سابقه مطالعاتی قدیمی دوری جسته و غنای پس از غنا و رشد و معرفت تازه به تازه داشته باشیم.

تدریس و سخنرانی و خصوصا مربی گری مستقیم برای کودکان و نوجوانان نیز باعث میشود که سنگر اصلی مان را از یاد نبریم و عالم بی عمل نشویم.

کسانی که در گردان عادیات (گروه مربیان ویژه و پر سرعت) مستقیما یا دورادور شرکت دارند میتوانند مباحث کتابهای رشد 1 و 2 را همراه با شنیدن سی دی های استادچیت چیان را نکته برداری و خلاصه کرده و ارسال کنند و صورت جلسه های جلسات را از طریق عضویت در گروه اینترنتی مربیان دنبال نمایند. به زودی با اتمام مسابقه نوروزی ختم قرآن عزیزان (که پیشنهاد میشود با رویکرد موضوعی خاصی سوره ها را یکی پس از دیگری مرور کرده و از هر سوره یک یا دو نکته را یادداشت نمایند.) این مرور باید سریع باشد و تلاش کنید که تا پایان فروردین یا چند روز اول اردیبهشت، آن را به اتمام برسانید. یک خبر خوب هم استفاده از صوت مباحث کوتاه رادیویی استاد چیت چیان است با عنوان " با من بخوان" که در کامپیوتر مدسه قرآن موجود است و کل سوره ها را در چند سکانس دو دقیقه ای مرور میکنند. سی دی واژه ها و کتاب جدید خانم هنزایی با عنوان "قطره قطره" هم که برای هر سوره یک جمله خوب نوشته اند هم که عیدی امسال است.

چون برنامه مطالعاتی مهم دیگری در راه است که هفته اول ماه آتی اعلام می شود. با دریافت نورانیت از این ختم مفهومی سریع قرآنی خود را برای یک ختم مفهومی روایی خوب آماده کنید.

خیلی احتیاج داریم و دستمان خیلی خالی است، خدایا...


 
 
سلام بر همه دوستان خوب- لیسانس ریاضی و علوم کامپیوتر، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و علاقمند و پیگیر در یادگیری مفاهیم آیات و روایات هستم. نویسنده و مدرس کتابهای تربیت دینی کودک و نوجوان، لحظه ای درنگ (پرورش مهارتهای تفکر) و جزوه قرآن فکری، و مسئول گروه و وبلاگ مربیان قرآن پژوه کودک -نوجوان و خانواده هستم و در مدرسه دانشجویی قران و عترت دانشگاه تهران تدبر ترم1 و 2 و 5 را در ترمهای مختلفی درس میدم. .همچنین همکاری با دوستان از جمله خانمها دستغیب، حکیمی، شکوهی و هاشمی در تنظیم کتابهای آماده چاپ: پرورش تفکر کوچک و بزرگ، کاردستی ها و نقاشی های خلاق، بازی ها و فعالیت ها برای بچه ها خوشبخت، آموزش نظم و ترتیب، جشن ها و مناسبتهای شاد و خلاق و جشن عبادت و البته کلی دوست و همکار در تهران و شهرستان داریم که پخش کتابها یا برگزاری کلاس های کودک نوجوان یا خانواده را با هماهنگی و پشتیبانی گروه اجرا می کنند. اگر می خواهید شما هم با دغدغه رهبری همراه شده و مربی کودک نوجوان یا خانواده بشوید یا در زمینه های فرهنگی مفید نقش آفرینی موثرتری داشته باشید: کلاسهای هر ترم در مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برای ثبت نام در دوره های تدبر در قران، دوره های رشد، پرورش تفکر، ساختار وجودی انسان و ... را در سایتش ببینید. http://ahlebaytschool.ir/ تلفن: مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام (زیرمجموعه مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران) برای هماهنگی کلاسها و سفارش پست و ارسال کتاب: 66464377. آدرس کانال مربیانمون: https://telegram.me/morabiane_koodak پر سعی و با خشیت باشید. :)

مریم ادیب