نکاتی برای پشتیبان مربیان و مبلغان با تخصص کودک نوجوان و خانواده
 

 
 
نویسنده : مریم ادیب
تاریخ : ۱۳٩٢/۸/٩
نظرات

 سلام بر دوستان عزیز، مربیان و علاقمندان به امام حسین علیه السلام

 چقدر توی عمرتون جلسات مختلف رفته اید و از بحث های خوب و کارشناسانه استفاده کرده، یا از حرف های بیهوده و بی سند و غیر مفید یا از اول تا آخر روضه و مرثیه اذیت شده اید؟

  همت کنیم و از خود امام عزیز بخواهیم بهمان لیاقت بدهند تا برایشان مجلس برگزار کنیم و برایشان حرف بزنیم و خودشان بهمون یاد بدهند. این دعا کردن مهم است، خودتان را در این مسیر قرار بدید و راضی نشید که همیشه بقیه کارهایی را ترتیب بدهند و ما استفاده کنیم یا حرص بخوریم که این چه وضعیست و این چه صحبت هایی است.

 دعا کنیم که روضه خوانشان شویم، سخنرانشان باشیم، چای ریز بودن هم در بساط اهلبیت مهم است اما شما بیشتر بخوهید تا نقش بیشتری در تقویت امت محمدی و ظهور امام غایب علیهما السلام داشته باشید.

 می خواهم بگویم بیایید در این چند روز نکته ها و درس هایی که از زیارت عاشورا و یا دعای عرفه که دو زیارت مستند و معتبر هستند و هچنین روایات امام حسین را با ذکر سند با هم در میان بگذاریم و به همدیگر خوراک فکری و صحبتی بدهیم.

 هر کداممان که میتوانیم در منزل یا محله مان مجلسی را برپا کرده و همدیگر را دعوت کنیم.

 همه دوستان خود را موظف بدانند به خاطر امام حسین ع این زیارات را با نگاه دیگری مطالعه کنند و گزاره های کاربردی و درس های زندگی استخراج کنند.

 تمام اونهایی که آماده برگزاری مجلس هستند اعلام کنند.

 تمام اونهایی که آماده صحبت هستند (با معرفی خود و موضوع صحبتشون) اعلام کنند. نکته های کتاب تفکر را هم میتونید به مباحثتون اضافه کنید. میشه در چهار قسمت صحبت کرد: پرورش فکر، درسهای عاشورا، چند روایت، یک شعر و همراهش کمی سینه زنی.

 همه اونهایی که آماده هزینه کردن برای پذیرایی هستند به اونهایی که دعوت می کنند خبر بدهند.

 شما اسمتون را ثبت کنید، تاخود امام اسم همه را بنویسد.

 در همین پست نکاتتان را بنویسید تا مجموعه خوبی بشود.

 اینجا تکیه سید الشهداست.


 
 
سلام بر همه دوستان خوب- لیسانس ریاضی و علوم کامپیوتر، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و علاقمند و پیگیر در یادگیری مفاهیم آیات و روایات هستم. نویسنده و مدرس کتابهای تربیت دینی کودک و نوجوان، لحظه ای درنگ (پرورش مهارتهای تفکر) و جزوه قرآن فکری، و مسئول گروه و وبلاگ مربیان قرآن پژوه کودک -نوجوان و خانواده هستم و در مدرسه دانشجویی قران و عترت دانشگاه تهران تدبر ترم1 و 2 و 5 را در ترمهای مختلفی درس میدم. .همچنین همکاری با دوستان از جمله خانمها دستغیب، حکیمی، شکوهی و هاشمی در تنظیم کتابهای آماده چاپ: پرورش تفکر کوچک و بزرگ، کاردستی ها و نقاشی های خلاق، بازی ها و فعالیت ها برای بچه ها خوشبخت، آموزش نظم و ترتیب، جشن ها و مناسبتهای شاد و خلاق و جشن عبادت و البته کلی دوست و همکار در تهران و شهرستان داریم که پخش کتابها یا برگزاری کلاس های کودک نوجوان یا خانواده را با هماهنگی و پشتیبانی گروه اجرا می کنند. اگر می خواهید شما هم با دغدغه رهبری همراه شده و مربی کودک نوجوان یا خانواده بشوید یا در زمینه های فرهنگی مفید نقش آفرینی موثرتری داشته باشید: کلاسهای هر ترم در مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برای ثبت نام در دوره های تدبر در قران، دوره های رشد، پرورش تفکر، ساختار وجودی انسان و ... را در سایتش ببینید. http://ahlebaytschool.ir/ تلفن: مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام (زیرمجموعه مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران) برای هماهنگی کلاسها و سفارش پست و ارسال کتاب: 66464377. آدرس کانال مربیانمون: https://telegram.me/morabiane_koodak پر سعی و با خشیت باشید. :)

مریم ادیب