نکاتی برای پشتیبان مربیان و مبلغان با تخصص کودک نوجوان و خانواده
 

 
 
نویسنده : مریم ادیب
تاریخ : ۱۳٩٢/٧/٥
نظرات

سلام دوستان-

آیت الله بهجت می فرمایند :ما برای اوقات خواب خود افسوس می خوریم که چرا برای نماز شب بیدار نمی شویم، درصورتی که اوقات بیداری را به غفلت می گذرانیم!!!

مطلب جالبی را که خانم نیک صفات فرستاده اند ملاحظه میکنید:

 
وقتی کوچکتر بودیم تمام زندگی مان به بازی کردن می گذشتُ. غذا هم که می خوردیم برای این بود که جان داشته باشیم بازی کنیم.اصلا خیلی وقتها همین غذا خوردن هایمان هم توی بازی کردن هایمان انجام می شد!آنقدر بازی می کردیم که خسته می شدیم و خوابمان می برد !
 
عامل مهمی که این قدر بازی ها را برای ما لذت بخش می کرد عنصر باور پذیری بود! آنقدر تخیلمان درباره آن موقعیت قوی بود که با تمام وجود باور می کردیم که در آن موقعیت هستیم!
چند وقتی است با توجه به این واقعیت موقعیت جدیدی را برای خودم ایجاد کردم و اسمش را بازی گذاشتم! تجربه ی موفق و البته خیلی شیرینی بود.    دستور العمل بازی:

این بازی به صورت دو نفره انجام می شود!
شما و خودتان!
وسایل بازی :چند عدد کاغذ و یک خودکار و چند عدد مارکر!
لیست کارهایی که دوست دارید تا قبل از اینکه جان به جان افرین تسلیم کنید!با فرض اینکه این اتفاق جمعه ی هفته ی آینده برایتان اتفاق بیافتد! می خواهید انجام دهید را توی یک لیست بنویسید!
از نماز و روزه ی قضا گرفته تا پس دادن کتابی که چند وقتی است از دوستتان قرض گرفته اید و از روی تنبلی به او پس نداده اید!
خوب فکر هایتان را بکنید اگر چیزی از لیستتان جا بماند و در این هفته انجامش ندهید برای همیشه روی زمین می ماند!
چون شما همین یک هفته فرصت دارید انجامش دهید!با مارکر ها اولویت هر کدام از کارها را مشخص کنید.
حالا کافی است چند سالی به عقب بر گردید و حس باور پذیری موقعیت خودتان در بازی را به یاد بیاورید و چاشنی کار کنید!
خواهید دید که دیگر هیچ بهانه ی جدی ای برای انجام ندادن آن کار ها وجود ندارد!
فکر می کنم خدا هم این بازی را دوست داشته باشد.
خدا بیامرزدتان!
 

 
 
سلام بر همه دوستان خوب- لیسانس ریاضی و علوم کامپیوتر، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و علاقمند و پیگیر در یادگیری مفاهیم آیات و روایات هستم. نویسنده و مدرس کتابهای تربیت دینی کودک و نوجوان، لحظه ای درنگ (پرورش مهارتهای تفکر) و جزوه قرآن فکری، و مسئول گروه و وبلاگ مربیان قرآن پژوه کودک -نوجوان و خانواده هستم و در مدرسه دانشجویی قران و عترت دانشگاه تهران تدبر ترم1 و 2 و 5 را در ترمهای مختلفی درس میدم. .همچنین همکاری با دوستان از جمله خانمها دستغیب، حکیمی، شکوهی و هاشمی در تنظیم کتابهای آماده چاپ: پرورش تفکر کوچک و بزرگ، کاردستی ها و نقاشی های خلاق، بازی ها و فعالیت ها برای بچه ها خوشبخت، آموزش نظم و ترتیب، جشن ها و مناسبتهای شاد و خلاق و جشن عبادت و البته کلی دوست و همکار در تهران و شهرستان داریم که پخش کتابها یا برگزاری کلاس های کودک نوجوان یا خانواده را با هماهنگی و پشتیبانی گروه اجرا می کنند. اگر می خواهید شما هم با دغدغه رهبری همراه شده و مربی کودک نوجوان یا خانواده بشوید یا در زمینه های فرهنگی مفید نقش آفرینی موثرتری داشته باشید: کلاسهای هر ترم در مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برای ثبت نام در دوره های تدبر در قران، دوره های رشد، پرورش تفکر، ساختار وجودی انسان و ... را در سایتش ببینید. http://ahlebaytschool.ir/ تلفن: مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام (زیرمجموعه مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران) برای هماهنگی کلاسها و سفارش پست و ارسال کتاب: 66464377. آدرس کانال مربیانمون: https://telegram.me/morabiane_koodak پر سعی و با خشیت باشید. :)

مریم ادیب