نکاتی برای پشتیبان مربیان و مبلغان با تخصص کودک نوجوان و خانواده
 

 
 
نویسنده : مریم ادیب
تاریخ : ۱۳٩٢/٥/٢٥
نظرات

 فکرشو بکن اینقدر از هم ایراد گرفتید و به هم نق زدید که یکهو ورق برگشت و همه چیز به هم خورده و تموم شده...

فکرشو بکن بچه ات بزرگ شده، 

شده یک جوون عصبانی تند بی عاطفه عوضی که مرتب نیش و کنایه های سنگین بار همه میکنه، حرفای زشت میزنه، داد میکشه، میاد خونه یک مشت پول به زور برمیداره و هر جا که میخواد میره و به حرف هیچکس هم اهمیت نمیده،

 اونوقت به خودت میگی...


کاش یکبار دیگه همون بچه کوچولوی توی شکم میشد،

همون بچه کوچولوی مظلوم کز کزده کنار اتاق میشد، به جای هزار جور کار و رفتن و آمدن و سر خود را شلوغ کردن،

برایش بهترین وقت را میگذاشتم، می نشستم برای کوچولوی نازک دل خودم، شعر می خوندم، با هم دست میزدیم، با پاستل های پر رنگ نقاشی میکشیدیم،

روی دوشم سوارش میکردم

باهاش می خوابیدم و بیدار می شدم

میگذاشتم ظرفهای یکهفته جمع بشه

یکی پیدا بشه بیاد کمکم همشو بشوره،

و من فقط

با او بازی کنم و مشق شادی و مهربانی و امنیت بنویسم...

پیامبر مان (علیه و آله السلام) چنان به هر کسی توجه میکرد که انگار او را بیش از همه دوست دارد.

حتما باید آدم همسرش رو از دست بده تا بفمه چه فرصتهایی داشته و چه حرفهای خوبی میتونسته اند به هم بزنند و در عوض چه ها گفته و شنیده اند؟

حتما باید فرصت های پاک و پر ملائکه بارداری رو با غصه ی چی شد و چی نشد و کی گفت و چرا گفت، بگذرونیم و بچه رو با بطالت و دعوا و برو اینقدر حرف نزن، بزرگ کنیم و بعد بفهمیم چه کارهایی میتونستیم براش بکنیم؟

حتما باید پدر و مادرمون از دنیا بروند بعد به بقیه بگیم خوش به حالتون مادر دارید قدرشو بدونید؟

در حالی که همه اینها نقد ما هستند و بقیه نسیه.

نمیتونیم مثل کسی که هیچ کار دیگری ندارد، به عزیزانمون توجه کنیم؟

 

خانواده  اهل " بیت" ای که پاتوق شان منزل است، با هم می گویند و می خندند، مطالعه می کنند، سی دی های مفید گوش میدن، به همسر و پدر و مادر و فامیل و همسایه توجه دارند و به بچه هاشون می رسند،بهترین کار دنیا را می کنند.

 

اَرایَت الذی یُکذِبُ بِالدین فَذلِک الذی یدُع الیَتیم

نبادا فرزندان ما هم یتیم باشند و بی کس.


 
 
سلام بر همه دوستان خوب- لیسانس ریاضی و علوم کامپیوتر، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و علاقمند و پیگیر در یادگیری مفاهیم آیات و روایات هستم. نویسنده و مدرس کتابهای تربیت دینی کودک و نوجوان، لحظه ای درنگ (پرورش مهارتهای تفکر) و جزوه قرآن فکری، و مسئول گروه و وبلاگ مربیان قرآن پژوه کودک -نوجوان و خانواده هستم و در مدرسه دانشجویی قران و عترت دانشگاه تهران تدبر ترم1 و 2 و 5 را در ترمهای مختلفی درس میدم. .همچنین همکاری با دوستان از جمله خانمها دستغیب، حکیمی، شکوهی و هاشمی در تنظیم کتابهای آماده چاپ: پرورش تفکر کوچک و بزرگ، کاردستی ها و نقاشی های خلاق، بازی ها و فعالیت ها برای بچه ها خوشبخت، آموزش نظم و ترتیب، جشن ها و مناسبتهای شاد و خلاق و جشن عبادت و البته کلی دوست و همکار در تهران و شهرستان داریم که پخش کتابها یا برگزاری کلاس های کودک نوجوان یا خانواده را با هماهنگی و پشتیبانی گروه اجرا می کنند. اگر می خواهید شما هم با دغدغه رهبری همراه شده و مربی کودک نوجوان یا خانواده بشوید یا در زمینه های فرهنگی مفید نقش آفرینی موثرتری داشته باشید: کلاسهای هر ترم در مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برای ثبت نام در دوره های تدبر در قران، دوره های رشد، پرورش تفکر، ساختار وجودی انسان و ... را در سایتش ببینید. http://ahlebaytschool.ir/ تلفن: مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام (زیرمجموعه مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران) برای هماهنگی کلاسها و سفارش پست و ارسال کتاب: 66464377. آدرس کانال مربیانمون: https://telegram.me/morabiane_koodak پر سعی و با خشیت باشید. :)

مریم ادیب