نکاتی برای پشتیبان مربیان و مبلغان با تخصص کودک نوجوان و خانواده
 

 
 
نویسنده : مریم ادیب
تاریخ : ۱۳٩٤/٥/۱٩
نظرات

سلام بر همه دوستان خوب

و علاقمندان و دل باختگان به پیامبر، به امیرالمومنین، به حضرت مادر... و به امام زمان علیهم الصلوه و السلام

همه کسانی که پیام آیه آخر سوره مبارکه قلم که در مورد پیامبر عزیزمان میفرماید: و ما هو الا ذکر للعالمین را درک میکنند: که قرآن و عترت دو چیز نیستند که به هم ضمیمه شده باشد. و حالا هر کس میخواهد امام زمان را از پس پرده غیبت بیرون آورد باید سعی و مجاهده کند تا قران را از این غیبتش خارج کند.

یکی یکی از ارگان های تهران و شهرستان ها تماس میگیرند و میگویند: سال به سال  دوره به دوره، کلاسهای روخوانی و روان خوانی و تجوید داشته ایم و کمی بازی و نقاشی و روانشناسی کودک دست مربیانمان میدادیم و میگفتیم بروند و کلاس بگذارند...

حالا شما چه حرفها چه طرح ها و کتابهایی را توصیه میکنید؟

کتاب های رشد تفکر اجتماعی چه میگویند؟ 

نکات مهم در 7 سال اول، پرورش تکلم، تمیز بین طیب و خبیث، پرورش حواس، طیب سازی محیط به جای باید و نباید ..؟

7 سال دوم...؟ نکته ها و روش ها در تشخیص خیر و شر و خیر شناسی و خیر گزینی و پرورش تقوا؟ تمرین برای تفصیل ذهنی و ترجیح بین خوب و خوبتر یا بد و بدتر و زمینه سازی ها و بازی ها و ....؟

7 سال سوم... بلوغ عقلی؟ فهم درست باید ها و نباید ها و انجام کارهای درست و ترک کارهای غلط؟   


 
 
سلام بر همه دوستان خوب- لیسانس ریاضی و علوم کامپیوتر، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و علاقمند و پیگیر در یادگیری مفاهیم آیات و روایات هستم. نویسنده و مدرس کتابهای تربیت دینی کودک و نوجوان، لحظه ای درنگ (پرورش مهارتهای تفکر) و جزوه قرآن فکری، و مسئول گروه و وبلاگ مربیان قرآن پژوه کودک -نوجوان و خانواده هستم و در مدرسه دانشجویی قران و عترت دانشگاه تهران تدبر ترم1 و 2 و 5 را در ترمهای مختلفی درس میدم. .همچنین همکاری با دوستان از جمله خانمها دستغیب، حکیمی، شکوهی و هاشمی در تنظیم کتابهای آماده چاپ: پرورش تفکر کوچک و بزرگ، کاردستی ها و نقاشی های خلاق، بازی ها و فعالیت ها برای بچه ها خوشبخت، آموزش نظم و ترتیب، جشن ها و مناسبتهای شاد و خلاق و جشن عبادت و البته کلی دوست و همکار در تهران و شهرستان داریم که پخش کتابها یا برگزاری کلاس های کودک نوجوان یا خانواده را با هماهنگی و پشتیبانی گروه اجرا می کنند. اگر می خواهید شما هم با دغدغه رهبری همراه شده و مربی کودک نوجوان یا خانواده بشوید یا در زمینه های فرهنگی مفید نقش آفرینی موثرتری داشته باشید: کلاسهای هر ترم در مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران برای ثبت نام در دوره های تدبر در قران، دوره های رشد، پرورش تفکر، ساختار وجودی انسان و ... را در سایتش ببینید. http://ahlebaytschool.ir/ تلفن: مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام (زیرمجموعه مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران) برای هماهنگی کلاسها و سفارش پست و ارسال کتاب: 66464377. آدرس کانال مربیانمون: https://telegram.me/morabiane_koodak پر سعی و با خشیت باشید. :)

مریم ادیب